Retailer of a wide range of products which include a-480 automatic feeders machine.
₹ 82000 / Piece Get Latest Price
| Power | 750W |
| Lifting Capacity | 2 Tones |
| Feeding Speed | 12.5m/min |
| Type | Automatic Feeders |
| Brand | Jacinth |
| Power Source | AC |
| Warranty | 12 months |
| Material | Mild Steel |
| Phase | 3 Phase |
| After Sales Service Available | Yes |
| Weight | 40Kg |
| Voltage | 415V |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 2 Piece
Mr.Pratik Raje Mahadik (Owner)
Jacinth Machineries Private Limited
Shop No.3 148/1/1, Gnt Market, Indore
Indore Takshashila, Indore - 452001, Madhya Pradesh, India